Ako si vybrať správnu veľkosť prsteňa?

Ako zmerať veľkosť prsteňa, tak aby sme kúpili ten pravý krúžok? Nastala "TÁ" chvíľa a Vy sa chystáte darovať prstienok. Nezáleží na tom, či je pre Vás, pre Vašich blízkych či priateľ. Ale záleží na tom, aby bol prsteň dokonalý. 

Máme pre Vás 5 tipov, vďaka ktorým dokážete zmerať správnu veľkosť prsteňa, či už tajne alebo za pomoci obdarovanej osoby, nech sa páči, čítajte ďalej:

1. Navštívte Zlatníctvo : vo väčšine Zlatníctiev Vám veľkosť prsteňa zmerajú ZDARMA a NA POČKANIE. Výhodou tejto možnosti je okrem správnej veľkosti i fakt, že Vám , napríklad aj u nás v Zlatníctve Bošela, vieme poradiť aj v prípade, že máte špecifické požiadavky (každodenné, či príležitostné nosenie, vhodné pri častej fyzickej námahe, šperk, ktorý netreba na noc zložiť z ruky...) Pokiaľ kupujete prsteň tajne: priamo na prevádzke Vám vedia poradiť nie len najobvyklejšie veľkosti prsteň, ale u nás Vám vieme pri výbere poradiť prsteň, ktorého veľkosť je možné v prípade potreby upraviť. My, v Zlatníctve Bošela, Vám veľkosť upravíme do jedného mesiaca od kúpy ZDARMA

2. Metóda merania priemeru prsteňa: Pokiaľ máte v šperkovnici prsteň, ktorého veľkosť Vám vyhovuje, môžete zmerať je VNÚTORNÝ PRIEMER a keď ho doplníte do tabuľky uvedenej nižšie, zistíte jeho veľkosť. Pokiaľ kupujete prsteň tajne: týmto spôsobom je možné zmerať prst aj celkom nenápadne, stačí ak poznáte miesto, kam si Vami obdarovaná osoba odkladá prstene a na pár minút si ho požičať.

TIP: Nemajte obavy pri väčšine prsteňov je možné veľkosť upraviť. Ak si teda neviete vybrať z dvoch možnosti, radšej sa rozhodnite pre menšiu veľkosť, prsteň je ľahšie zväčšiť. U nás, v Zlatníctve Bošela, máte úpravu veľkosti do 1 mesiaca od kúpy prsteňa zadarmo!

vnutorný priemer prstena

 

3. Použite stužku : Jednoduchá metóda, ktorá nevyžaduje žiadne extra zariadenia. Stačí Vám pero alebo fixka a dostatočne dlhý kus stužky. Nech sa páči presný postup:

  1. Nájdite si doma dostatočne veľký kus stužky, s ktorým sa vám bude dobre manipulovať a prevlečte ho popod meraný prst.
  2. Stužku okolo prsta obtočte a zľahka (!) utiahnite, tak aby ste ju cez kĺb na prste vedeli stiahnuť dole z prsta. Stužka nesmie ísť prsta príliš jednoducho, inak hrozí, že prsteň môžete stratiť.
  3. V strede prsta na stužku vyznačte pomocou pera bod tak, aby ste označili obe jeho časti.
  4. Nakoniec stužku rozprestrite a rovnomerne priložte k pravítku – vyznačené rozmedzie udáva veľkosť vášho prsteňa - na presné určenie môžete použiť tabuľku uvedenú vyššie

 meranie-velkosti-prstena1

4. Merianie pomocou papierika:Pokiaľ si meráte veľkosť na svadobné obrúčky, či atypický prsteň, odporúčame namiesto nitky(povrázku) použiť papierik, ktorý by mal mať šírku rovnajúcu sa šírke vášho svadobného prsteňa. Zároveň si takto lepšie overíte ako ľahko prsteň stiahnete cez kĺb.

TIP: Ako ideálny papierik viete použiť napríklad papierové metre z obchodov s predajom nábytku. Výborným pomocníkom je aj krajčírsky meter. Je ale dôležité si uvedomiť, že čím je papierik širší, tým vačšiu veľkosť potrebujete.Takže skutočne je potrebné použiť šírku papierika takú, ako je šírka kupovaného prsteňa.


IMG_20200416_132913 IMG_20200416_132932

 IMG_20200416_132957

IMG_20200416_133039

 

 

 

 5. Požičajte si prsteň zo šperkovnice: Pokiaľ je kúpa prsteňa absolútnym tajomstvom a veľkosť musíte zistiť celkom nenápadne máme pre Vás tip:  Zoberte prsteň zo šperkovnice so slovami, že si musíte zájsť napríklad vymeniť baterku v hodinách a tak už zoberiete aj vyčistiť šperky a my Vám veľkosť jednoducho zmeriame. Dámy ocenia pozornosť, ktorú im venujete, pretože nie je šťastnejšia žena ako tá, ktorá je pre svojich milovaných nádherná. A muži ocenia najmä výmenu bateriek v hodinkách, možno s maličkou poznámkou o tom, že aspoň takto nebudete meškať.

 New Microsoft Word Document-2

Dôležité je upozornenie na záver: Jediný spôsob ako zaručene zistiť veľkosť  milovanej osoby je navliecť jej prsteň na prst. Každý prsteň má niekoľko špecifík, ktoré ovplyvňujú ako sedí na prste. A teda bez Vašej prítomnosti Vám ani v Zlatníctve nedokážu celkom zaručiť správnu veľkosť. Navyše veľkosť sa môže líšiť o jednu až dve veľkosti aj v priebehu dňa. Vždy teda, pokiaľ nekupujete prsteň s osobou, pre ktorú je určený, počítajte s možnými úpravami, a pretože je jednoduchšie upraviť menší prsteň na väčší, zvoľte radšej o niečo menšiu veľkosť. V prípade úprav veľkosti záleží v prvom rade na type prsteňa a taktiež na tom, o koľko veľkostí je potrebné ho upraviť. Vo všeobecnosti platí, že prstene s jedným kameňom sa spravidla upravujú celkom bez problémov. Prstene, ktoré majú v sebe viac kameňov, je ťažšie modifikovať, lebo hrozí deformácia prsteňa či vypadnutie kameňov. Rovnaké riziko hrozí, ak zväčšujeme/zmenšujeme prsteň o viac než 3 veľkosti (napr. zväčšenie prsteňa z veľkosti 51 na veľkosť 55). Každú žiadosť o úpravu veľkosti preto posudzujeme individuálne. S radosťou Vám poradíme priamo v našej kamennej predajni na ulici M.R.Štefánika 47 vo Zvolene.

Späť do obchodu