Poznáte všetky typy zapínania náušníc?

V tomto článku Vám ponúkame všetky typy zapínania náušníc, s ktorými sa môžete stretnúť v našom e-shope alebo kamennej predaji vo Zvolene.

Iste Vás neprekvapí, ak napíšeme, že zapínanie náušnic je práve tá časť, ktorú si pri kúpe všímame najmenej. A práve zapínaniu by sme mali venovať svoj podrobný záujem. Vďaka typu zapínania sú tak náušnice vhodné, či nevhodné na každodenné nosenie. Niektoré zapínanie jednoducho otvoríte a zatvoríte a pri niektorom zapínaní si častou manipuláciou môžeme zabezpečiť ich stratu.

Ak teda premýšľate nad výberom náušníc, čítajte ďalej niekoľko užitočných informácií a vyberiete si náušnice presne podľa predstáv...

1. Dámsky patent (leverback / omega back closure) 

Dámsky patent dôverne pozná každá dáma, ktorá nosí náušnice. Jedná sa o najbežnejšie a najpoužívanejšie zapínanie v Európe.  Tento uzáver sa objavuje aj pod ďalšími názvami: zapínanie kontinentálne, klasické, patentové či klapkové, klasický záves, páčka alebo klapka. Po prevlečení háčika cez ušnú dierku, po nasadení sa háčik uzavrie mechanickou klipsou, a tým sa zabráni vypadnutie šperku. Naši zlatníci Vám na požiadanie môžu zvýšiť bezpečnosť už tak bezpečného zapínania vypracovaním poistky. K najväčším výhodám tohto zapínania patrí predovšetkým okrem bezpečnosti aj rýchlosť nasadenia.

20190529_120537