Ako si vybrať správnu veľkosť prsteňa?

Ako zmerať veľkosť prsteňa, tak aby sme kúpili ten pravý krúžok? Nastala "TÁ" chvíľa a Vy sa chystáte darovať prstienok. Nezáleží na tom, či je pre Vás, pre Vašich blízkych či priateľ. Ale záleží na tom, aby bol prsteň dokonalý. 

Máme pre Vás 5 tipov, vďaka ktorým dokážete zmerať správnu veľkosť prsteňa, či už tajne alebo za pomoci obdarovanej osoby, nech sa páči, čítajte ďalej:

1. Navštívte Zlatníctvo : vo väčšine Zlatníctiev Vám veľkosť prsteňa zmerajú ZDARMA a NA POČKANIE. Výhodou tejto možnosti je okrem správnej veľkosti i fakt, že Vám , napríklad aj u nás v Zlatníctve Bošela, vieme poradiť aj v prípade, že máte špecifické požiadavky (každodenné, či príležitostné nosenie, vhodné pri častej fyzickej námahe, šperk, ktorý netreba na noc zložiť z ruky...) Pokiaľ kupujete prsteň tajne: priamo na prevádzke Vám vedia poradiť nie len najobvyklejšie veľkosti prsteň, ale u nás Vám vieme pri výbere poradiť prsteň, ktorého veľkosť je možné v prípade potreby upraviť. My, v Zlatníctve Bošela, Vám veľkosť upravíme do jedného mesiaca od kúpy ZDARMA

2. Metóda merania priemeru prsteňa: Pokiaľ máte v šperkovnici prsteň, ktorého veľkosť Vám vyhovuje, môžete zmerať je VNÚTORNÝ PRIEMER a keď ho doplníte do tabuľky uvedenej nižšie, zistíte jeho veľkosť. Pokiaľ kupujete prsteň tajne: týmto spôsobom je možné zmerať prst aj celkom nenápadne, stačí ak poznáte miesto, kam si Vami obdarovaná osoba odkladá prstene a na pár minút si ho požičať.

tabulka

3. Použite stužku : Jednoduchá metóda, ktorá nevyžaduje žiadne extra zariadenia. Stačí Vám pero alebo fixka a dostatočne dlhý kus stužky. Nech sa páči presný postup:

  1. Nájdite si doma dostatočne veľký kus stužky, s ktorým sa vám bude dobre manipulovať a prevlečte ho popod meraný prst.
  2. Stužku okolo prsta obtočte a zľahka (!) utiahnite, tak aby ste ju cez kĺb na prste vedeli stiahnuť dole z prsta. Stužka nesmie ísť prsta príliš jednoducho, inak hrozí, že prsteň môžete stratiť.
  3. V strede prsta na stužku vyznačte pomocou pera bod tak, aby ste označili obe jeho časti.
  4. Nakoniec stužku rozprestrite a rovnomerne priložte k pravítku – vyznačené rozmedzie udáva veľkosť vášho prsteňa - na presné určenie môžete použiť tabuľku uvedenú vyššie

 meranie-velkosti-prstena1

4. Využite špeciálny merací prúžok : pohodlné riešenie v podobe meracieho prúžku, s ktorým si môžete veľkosť prsta zmerať v pohodlí domova! Merací prúžok prsteňa je nastaviteľný plastový krúžok, ktorý si navlečiete na prst a utiahnete ho presne do takej miery, aby vám bol krúžok na prste príjemný. Takto pohodlne by vám mal padnúť i prsteň, ktorého veľkosť zistíte práve vďaka meradlu. Určite tiež vyskúšajte, či nastavené meradlo z prsta pohodlne stiahnete. Pokiaľ máte väčšie kĺby, je potrebné tomu prispôsobiť i veľkosť.

s-l500

 

 5. Požičajte si prsteň zo šperkovnice: Pokiaľ je kúpa prsteňa absolútnym tajomstvom a veľkosť musíte zistiť celkom nenápadne máme pre Vás tip:  Zoberte prsteň zo šperkovnice so slovami, že si musíte zájsť napríklad vymeniť baterku v hodinách a tak už zoberiete aj vyčistiť šperky a my Vám veľkosť jednoducho zmeriame. Dámy ocenia pozornosť, ktorú im venujete, pretože nie je šťastnejšia žena ako tá, ktorá je pre svojich milovaných nádherná. A muži ocenia najmä výmenu bateriek v hodinkách, možno s maličkou poznámkou o tom, že aspoň takto nebudete meškať.

 

Dôležité je upozornenie na záver: Jediný spôsob ako zaručene zistiť veľkosť  milovanej osoby je navliecť jej prsteň na prst. Každý prsteň má niekoľko špecifík, ktoré ovplyvňujú ako sedí na prste. A teda bez Vašej prítomnosti Vám ani v Zlatníctve nedokážu celkom zaručiť správnu veľkosť. Navyše veľkosť sa môže líšiť o jednu až dve veľkosti aj v priebehu dňa. Vždy teda, pokiaľ nekupujete prsteň s osobou, pre ktorú je určený, počítajte s možnými úpravami, a pretože je jednoduchšie upraviť menší prsteň na väčší, zvoľte radšej o niečo menšiu veľkosť. V prípade úprav veľkosti záleží v prvom rade na type prsteňa a taktiež na tom, o koľko veľkostí je potrebné ho upraviť. Vo všeobecnosti platí, že prstene s jedným kameňom sa spravidla upravujú celkom bez problémov. Prstene, ktoré majú v sebe viac kameňov, je ťažšie modifikovať, lebo hrozí deformácia prsteňa či vypadnutie kameňov. Rovnaké riziko hrozí, ak zväčšujeme/zmenšujeme prsteň o viac než 3 veľkosti (napr. zväčšenie prsteňa z veľkosti 51 na veľkosť 55). Každú žiadosť o úpravu veľkosti preto posudzujeme individuálne. S radosťou Vám poradíme priamo v našej kamennej predajni na ulici M.R.Štefánika 47 vo Zvolene.